.is

De Wikivortaro
Irez ad: pilotado, serchez

Ido[redaktar]

  1. i signifikas la pasinto
  2. s signifikas la aktiva voco
  • Exemplaro:

L' aktiva formi:

  • indikativo prezenta: am.as
  • indikativo pasinta: am.is
  • indikativo futura: am.os
  • indikativo kondicionala: am.us
  • infinitivo prezenta: am.ar
  • infinitivo pasinta: am.ir
  • infinitivo futura: am.or
  • antea pasinto: am.ab.is = es.is am.int.a
  • antea futuro: am.ab.os = es.os am.int.a
  • antea kondicionalo: am.ab.us = es.us am.int.a
  • imperativo, volitivo: fin.ez
  • antea volitivo: fin.ab.ez = es.ez fin.int.a

Fonto-lingui[redaktar]

Altra lingui A[redaktar]

Altra lingui B[redaktar]

Altra lingui C[redaktar]

Altra lingui D[redaktar]

Altra lingui E[redaktar]

Altra lingui F[redaktar]

Altra lingui G[redaktar]

Altra lingui H[redaktar]

Altra lingui I[redaktar]

Altra lingui J[redaktar]

Altra lingui K[redaktar]

Altra lingui L[redaktar]

Altra lingui M[redaktar]

Altra lingui N[redaktar]

Altra lingui O[redaktar]

Altra lingui P[redaktar]

Altra lingui Q[redaktar]

Altra lingui R[redaktar]

Altra lingui S[redaktar]

Altra lingui T[redaktar]

Altra lingui U[redaktar]

Altra lingui V[redaktar]

Altra lingui W[redaktar]

Altra lingui X[redaktar]

Altra lingui Y[redaktar]

Altra lingui Z[redaktar]